Strona główna   Mapa strony   Wersja do druku   Kontakt  
SZUKAJ W SERWISIE
ZOBACZ
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Formaty plików do pobrania
Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej poświeconej projektowi „Rewitalizacja kompleksu Starego Zamku i Parku Habsburgów w Żywcu”, wspartemu ze środków Mechanizmów Finansowych 
2009-10-20

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej poświeconej projektowi Rewitalizacja kompleksu Starego Zamku i Parku Habsburgów w Żywcu, współfinansowanego z Mechanizmów Finansowych w ramach priorytetu Ochrona kultury i dziedzictwa narodowego

Projekt jest ostatnim etapem rewitalizacji Kompleksu Starego Zamku i parku Habsburgów w Żywcu, składającego się ze Starego Zamku wraz z otaczającymi go: Stajnią, Wozownią i oficynami wschodnimi i Parkiem Habsburgów o powierzchni 24 ha, wraz z zabytkową małą architekturą. Obecny projekt, współfinansowany z Mechanizmów Finansowych stanowi kontynuację, a zarazem etap finalny tych prac, zmierzajacych do zamknięcia rewitalizacji kompleksu i jego pełnego zagospodarowania kulturalnego.

W wyniku realizacji projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

  1. Renowacja oficyn wschodnich kompleksu i ich rewitalizacja obejmująca utworzenie Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej wraz z Publicznym Punktem Dostępu do Internetu i salą prelekcyjną oraz Centrum Promocji Kultury Żywieckiej, które działać będzie w oficynach wschodnich i poddanym renowacji Domku Chińskim.
  2. Renowacja trzech pomieszczeń na parterze Starego Zamku w Żywcu wraz z częściową wymianą instalacji w obiekcie, udostępnienie zwiedzającym odsłoniętych reliktów dawnej baszty oraz utworzenie sal ekspozycyjnych Muzeum Miejskiego w Żywcu 
  3. Renowacja małej architektury w Parku Habsburgów: ciągi piesze, mostki, ogrodzenie, oświetlenie, odtworzenie śladu rzeki Młynówki, renowacja fontanny i Domku Chińskiego oraz budowa toalet publicznych - rozszerzenie oferty kulturalnej obiektu o przejażdżki powozami plenerowe koncerty i widowiska "światło-dźwięk".
  4. Uzupełnienie infrastruktury poddanej renowacji w ramach projektu o adekwatne wyposażenie do prowadzenia działalności wystawienniczej Muzeum Miejskiego, Punktu Informacji Kulturalno-Turystycznej oraz Centrum Promocji Kultury Żywieckiej - sprzęt komputerowy i wyposażenie biurowe, wyposażenie specjalistyczne Muzeum Miejskiego.

Uwaga! Zrealizowaną audycję można wysluchać na stronie internetowej Mechanizmów Finansowych - przejdź do zakładki 

 

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa, Tel.: 022 461 30 00