Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

14. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, w tym roku współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, startuje 3 września!

W piątek 3 września 2021 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie uroczystą galą rozpocznie się 14. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, w tym roku współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach projektu Sztuka ponad podziałami – Art for inclusion.

Festiwal potrwa do 12 września 2021 r.

Partnerem projektu jest Bergen International Film Festival z Norwegii.

Beneficjent otrzymał dofinansowanie w kwocie  306 601,72 EUR na projekt "Sztuka ponad podziałami – Art for inclusion" w ramach Programu Kultura Działanie 2 – „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021. 

Celem projektu jest  przygotowanie i opracowaniu wydarzeń kulturalnych wchodzących w skład 14. i 15. edycji Mastercard OFF CAMERA Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego. W ramach projektu oferta Festiwalu poszerzy się o przygotowane specjalnie na nadchodzące edycje (w 2021 i 2022 roku) sekcje filmowe prezentujące najciekawsze, najlepsze i najbardziej oryginalne filmy nordyckie. Niemniej głównym celem projektu pozostaje podjęcie ważnej społecznie, kulturowo i politycznie tematyki – dotyczącej różnorodności rasowej, etnicznej i seksualnej, prowadzących do wzmocnienia dialogu międzykulturowego, jak również zrównoważonego rozwoju i wpływu człowieka na nie. 

Strona Festiwalu