Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusz EOG zaprasza do Wioski Wiedźmina w Gdyni!

W niedzielę, 12 września 2021 r. na Polance Redłowskiej w Gdyni powstanie Wioska Wiedźmina. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w klimacie wiedźmińskiego świata.

Rysunek Wiedźmina i napis: Wioska Wiedźmina

Wioska Wiedźmina to wydarzenie, które przez dobrą zabawę ma zintegrować lokalną społeczność, dlatego prawie wszystkie atrakcje są zaplanowane tak, aby uczestniczyć w nich wspólnie, i to bez względu na wiek.

Dla lubiących rywalizację przewidziane są konkursy, m.in. turniej gry w Gwinta czy quiz wiedzy o Wiedźminie. W programie także tworzenie portretu pamięciowego słowiańskiego potwora oraz spotkanie z Łukaszem Kozakiem – autorem nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 książki „Upiór. Historia naturalna”. Tematem książki są „polskie wampiry”, czyli upiory, wieszcze, strzygi i strzygonie. 

Na sam koniec wspólnej zabawy odbędzie się koncert zespołu DISCANTUS, a później ognisko z tańcami.

Przez całe wydarzenie na Polance będą stały foodtrucki, gdzie w każdej chwili będzie można się posilić. 

Więcej szczegółów na stronie www.bibliotekadlakazdego.pl

Zapraszamy!

* * *

Tytuł projektu: Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie

Lider projektu: Biblioteka Miejska w Łodzi

Partnerzy projektu: Bergen Offentlige Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Dofinansowanie projektu w kwocie:  274 744,59 EUR  w ramach Programu Kultura Działanie 2 – „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021. 

Celem projektu jest wzmocnienie współpracy polskich i norweskich Bibliotek, na rzecz innowacyjnych działań szczególnie ukierunkowanych na migrantów, „nie-użytkowników” i mniejszości, oraz pozyskanie nowych kompetencji przez bibliotekarzy.