Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rusza Program „Edukacja” – jutro podpisanie pierwszej umowy programowej w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG w Polsce

Jutro (8 marca 2019 r.) zostanie podpisana pierwsza umowa programowa w ramach III edycji Funduszy (lata 2014-2021), na mocy której do naszego kraju trafi 90 milionów złotych przeznaczonych na wsparcie w obszarze edukacji. W wydarzeniu uczestniczyć będą Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, ambasador Królestwa Norwegii w Polsce Olav Myklebust oraz dyrektor Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli Henning Stirø.  

Budżet programu „Edukacja” to 23,5 miliona euro (20 mln euro z Mechanizmu Finansowego EOG oraz 3,53 miliona wkładu krajowego). Jego wdrażaniem, czyli organizacją naborów i podziałem Funduszy, zajmie się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Będzie przy tym współpracować z partnerami z państw-darczyńców: Norweską Agencją Współpracy Międzynarodowej na Rzecz Poprawy Jakości Kształcenia w Szkolnictwie Wyższym (DIKU), Agencją ds. Kształcenia Międzynarodowego w Liechtensteinie (AIBA) i Islandzkim Centrum Badań (RANNIS).

Wsparcie będzie można pozyskać m.in. na:

  • wizyty studyjne,
  • szkolenia dla polskich nauczycieli,
  • rozwój oferty szkolnictwa zawodowego i ustawicznego,
  • wymianę doświadczeń czy asystowanie w pracy pracownikowi zagranicznej instytucji partnerskiej (tak zwany job shadowing).

O pieniądze będą mogły się ubiegać polskie instytucje działające w obszarze edukacji na wszystkich poziomach.

Nabory będą odbywać się w 2019, 2020 i 2021 roku. Wstępnie zakłada się, że pierwszy nabór wniosków będzie ogłoszony w maju tego roku.