Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

"Dzień Odblasków" po raz pierwszy w całym kraju

25 stycznia 2017 r.  po raz pierwszy w całym kraju odbył się „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie przedsięwziecie organizowane jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które były wręczane w ramach działań. W Szczecinie „Dzień Odblasków” przeprowadzono w rejonie Bramy Portowej, gdzie 17 policjantom towarzyszył Henryk Sawka, który oprócz autografów rozdawał opaski odblaskowe z wykonanymi przez siebie rysunkami.

Policjanci w towarzystwie rysownika Henryka Sawki

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
 

W całym kraju Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili działania profilaktyczne mające a celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można ich było spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wręczali im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”.

„Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie policja.pl

Opaski odblaskowe

fot. KGP

 

Policjanci rozdają kierowcom odblaski i naklejki

fot. KGP