Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Europejskie Forum Nowych Idei 2018 – z Norwegami o globalnych wyzwaniach i przyszłości zjednoczonej Europy

Tegoroczne Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) 2018 było jedną z największych w tej części kontynentu konferencji poświęconych globalnym, biznesowym trendom. Konfederacja Lewiatan, we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami, organizując forum, wypracowuje pomysły na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na potrzeby cywilizacyjne i technologiczne.

Od 2011 r. EFNI co roku gromadzi setki przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury i administracji – zarówno polskiej, jak i europejskiej. VIII edycja forum, która odbyła się 26-28 września 2018 r. w Sopocie, pod hasłem przewodnim „Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan? Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność”, była okazją do debaty o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństwa w zmieniającym się świecie. Podczas trzydniowej konferencji odbyło się kilkadziesiąt debat i paneli, w których wzięło udział ponad 1400 uczestników.

Do współpracy w przygotowaniu tegorocznych wydarzeń w ramach EFNI organizator forum – „Lewiatan” zaprosił Konfederację Norweskich Pracodawców (NHO) i partnerów społecznych z Norwegii. W licznych wykładach, prezentacjach, panelach dyskusyjnych i debatach okrągłostołowych poświęconych takim tematom, jak: gospodarka i społeczeństwo cyfrowe, zrównoważony rozwój, energia i klimat, innowacje społeczne i czwarta rewolucja przemysłowa oraz przyszłość projektu europejskiego, wzięli udział przedstawiciele zainteresowanych środowisk z całej Europy, w tym reprezentanci organizacji związkowych i organizacji pracodawców. Stronę norweską reprezentował również ambasador Norwegii w Polsce, Olav Myklebust. Dyskusje i debaty były okazją do wymiany poglądów i opinii, jak również zapoznania się z norweską perspektywą związaną z gospodarczymi i społecznymi wyzwaniami i skutkami globalizacji. Dodatkowo wydarzenia networkingowe umożliwiły nawiązanie bądź zacieśnienie kontaktów z przedstawicielami środowisk społecznych i biznesowych z Norwegii. 

Polsko-norweskie spotkania w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei zostały sfinansowane ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Funduszy norweskich i EOG na lata 2014-2021.

Galeria zdjęć z konferencji

  • Europejskie Forum Nowych Idei 2018 - paneliści

    Europejskie Forum Nowych Idei 2018 - paneliści

  • Ambasador Norwegii w Polsce, Olav Myklebust

    Ambasador Norwegii w Polsce, Olav Myklebust

  • Europejskie Forum Nowych Idei 2018 - paneliści

    Europejskie Forum Nowych Idei 2018 - paneliści