Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Budowa instalacji do produkcji pelletu – trwa nabór koncepcji projektowych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że do 31 marca 2021 r. trwa nabór koncepcji projektowych na "Budowę instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu” w Programie Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu.

Głównym celem trwającego naboru jest zmniejszenie ubóstwa energetycznego i poprawa jakości powietrza na terenach miejskich i wiejskich. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez wykorzystanie lokalnej biomasy do produkcji paliwa przeznaczonego dla ubogich energetycznie gospodarstw domowych oraz zastąpienie pomocy społecznej oferowanej tym gospodarstwom w formie np. paliwa węglowego paliwem w postaci pelletu, które pochodzić będzie z lokalnie dostępnej biomasy rolnej i leśnej.

Na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w zakładce Pytania i odpowiedzi znajdą również Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru pelletowego, m.in.:

  • w jaki sposób określić poziom ubóstwa energetycznego na terenie gminy/ powiatu?
  • jakie wydatki mogą być kwalifikowalne w naborze?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do zapoznania się z odpowiedziami, a także do zadawania pytań dotyczących naboru pod adresem: mfeog@klimat.gov.pl