Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze norweskie i EOG na kanale telewizyjnym National Geographic - dziś o 21:55

Zachęcamy do włączenia kanału telewizyjnego National Geographic dziś, tj. w poniedziałek 4 listopada 2019 roku, o 21:55.

W dzisiejszym odcinku z serii "Polska się zmienia" przedstawiony zostanie projekt dofinansowany w ramach II edycji Funduszy norweskich i EOG pn. „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach”.

„Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach” to przedsięwzięcie zrealizowane przez Nadleśnictwo Augustów. Jego celem było uświadomienie roli pszczół w ekosystemach i wzrost świadomości społecznej nt. konieczności aktywnej ochrony rodzimych ras pszczół. W ramach projektu pokazano wagę i złożoność tradycyjnego bartnictwa oraz ułatwiano samodzielne podjęcie działań nad poprawą warunków życia dzikich pszczół.
Zostały przygotowane zróżnicowane propozycje skierowane do indywidualnego oraz masowego odbiorcy: ścieżki edukacyjne z opracowanymi przewodnikami do nich, kioski multimedialne, ekspozycje oraz kampania informacyjno-edukacyjna.
Projekt miał charakter pilotażowy. Na podstawie zebranych w jego toku doświadczeń zostanie opracowany program restytucji bartnictwa na terenie Leśnych Kompleksów Promocyjnych „Puszcza Białowieska”, „Puszcza Knyszyńska”, „Lasy Mazurskie”.

Zapraszamy do oglądania!